Skupština Opštine Uroševca, je u utorak vodila diskusiju, o godišnjem radnom izveštaju, za 2010 godine, predsednika opštine.. Na početku je podneo krači izveštaj, predsednik Uroševca, Bajrush Xhemajli, istakavši da je izveštaj prava slika, koja u detaljima označava predanost lokalnih vlasti za poboljšanje kvaliteta života gradjana. Po njemu tokom 2010 godine, lokalnu vladu, je okarakterisala rad s punom odgovornošču, transparentnost, I računo palaganje. Vlada je bila fokusirana, na implementaciji budžetskih politika, jer su porasli prihodi budžeta opštine, Tokom 2010 godine, bilo je ponovnog razmatarnje budžeta,za osetne povečanje od blizu 400 000 €.. Takodje smo postigli I povečanje na inkasiranje poreza na imovinu, kao I das mo bili veoma pažljivi u izdacima.”-istakao je u izveštaju predsednik Xhemaili, dodavši da je godina 2010 označena kao jedna od najuspešnijih kada su u pitanju kapitalna ulaganja iu gotovo svim oblastima života. Po njemu samo je oko 10% projekata prenošeno na ovu godinu, zbog velikog obima polsova. . “Ostvareno je mnogo projekata koje su neposredno uticalo na poboljšanje uslova života kao snabdevanje pitkom vodom, kana lizacione mreže, asfaltiranje puteva, projekata o očuvanje i zaštite sredine, razne intervencije u školskoj infrastrukturi, zdravstvenoj zaštiti gradjana, itd.. Po prvi put ostvareno je niz projekata u oblastima sigurnosti po gradjana, naročito u izgradnji dva podvožnjaka tokom i uzduž željezničke pruge, zatim i i podizanje zaštitne ograde uzduž pruge. ”, istakao je Xhemaili.
Nakon uvodne reči predsednika, bilo je diskusija za rad svij 11 uprava izvršenih vlasti kao i kancelarije za javno snabdevanje, gde je opozicija iznela čitav niz primedbi na račun ove posljednje, i zatražilo efikasniji rad, za koju je predsednik obečao jedan iscrpan izveštaj, u jednom narednom sastanku..
Nakon uvodne reči predsednika, bilo je diskusija za rad svij 11 uprava izvršenih vlasti kao i kancelarije za javno snabdevanje, gde je opozicija iznela čitav niz primedbi na račun ove posljednje, i zatražilo efikasniji rad, za koju je predsednik obečao jedan iscrpan izveštaj, u jednom narednom sastanku..
Na redovnoj sednici Skupština Opštine Uroševca, vodjena diskusija o godišnjem radnom izveštaju, 2010 godine.
