U Sali za sastanke, opštine Uroševca, Neformalna Grupa Žena, održala susret po redu, I vodjena diskusija od značajnih tematskih pitanja, prema radnim zadacima. Jedna od ključnih pitanja diskusije, bila je poseta žena opština Djakovica, Dečana i Peči, koja če uslijediti opštini Uroševcu, dana 31 oktobra uz sponzorisanje OSBE-u.
Gdj.Mirlinda Bytyci, rukovodeča ove grupe žena, istakla zadovoljstvo što če biti domačini žena pomenutih opština na Kosovu, kako bismo razmenili iskustva u svome radu, i obavljenim aktivnostima koje se odvijaju pri ovim organizacijama žena, koju je na jednu godinu uspešno vodila gdj. Lumnije Morina, na jednogodišnjem mandatu.
Sa svoje strane gdj.Lumnije Morina, sada izabrana kao poslanik SK, koja je vrlo visoko ocenila dosadašnju aktivnost i pomenutu inicijativu o poseti žena, jer je to odraz medjuopštinskih dobrih odnosa, jer se očekuje da se obostrano razmenjuju iskustva ne samo o oblastima polne ravnopravnosti nego i na svakom pogledu, pa i u parlamentarnoj demokratiji.
Diskusija se nadovezala i sa mnogim aktivnostima naročito na obelježavanju Madjunarodnog Dana protiv nasilstva nad ženama, koji če biti obelježen 25 novembra, kojom prilikom je gdj. Vjollca Krasniqi, koordiantorka jedinice za ljudska prava, zatim Qazime Vata, direktorica direkcije Urbanizma, Arbenita Sadiku zamenik rukovodeča ove grupe i gdj. Zymrije Haxhimusa , poslanica SO, predložile i preuzele na sebe konkretne zadatke za obuhvačanje svih opštinskih aktera na zaštiti žrtava nasilstva ili bilo kojeg oblika nasilstva, na jednoj sljedečoj sednici koja če biti održana na početku novembra.
Sastanku je bio prisutan i ekipa OSBE kao monitora u našem gradu a koju je predvodila gdj. Sadete Ternava-Osmani.
U ovom susretu je diskutirano o raznim pitanjima